Dla mediów

Kontakt dla mediów

Biuro Poselskie Posła  do Parlamentu Europejskiego

Grzegorza Tobiszowskiego

Niedurnego 69

41-709 Ruda Śląska

Dyrektor Biura: Paweł Cyz, tel. 505 565 480

Asystent: Magda Sincewicz, tel. 502 98 38 55

Biuro Poselskie Posła  do Parlamentu Europejskiego

Grzegorza Tobiszowskiego

Piastowska 11

43-200 Pszczyna

Asystent: Katarzyna Raszka, tel. 699 707 599

Materiały do pobrania

Aktywność medialna

Dziennik Zachodni: Tobiszowski o skutkach wyroku TSUE w sprawie Turowa: Jesteśmy testowani, na ile można przyspieszyć procesy likwidacji górnictwa

24.05.2021r

Kopalnie będziemy zamykać jedynie na Śląsku i w zachodniej Małopolsce. Trudno to kontestować, jeśli jest porozumienie społeczne i koniec górnictwa uzgodniono drogą kompromisu. Obawiam się, że dla struktur unijnych Śląsk traktowany jest jako symbol sektora węglowego w Europie i dlatego narzucono nam, że trzeba się z nim na Śląsku pożegnać – mówi Grzegorz Tobiszowski, europoseł PiS, były wiceminister energii, w rozmowie z Marcinem Zasadą.

 

WNP: Jerzy Buzek i Grzegorz Tobiszowski o unijnym podatku węglowym

08.03.2021r

Parlament Europejski dyskutuje nad wprowadzeniem granicznego podatku węglowego (CBAM). 9 marca europosłowie będą głosować nad rezolucją ws. CBAM, nie będzie ona miała jednak charakteru wiążącego. Sprawę podatku dla WNP.PL komentują europosłowie Jerzy Buzek i Grzegorz Tobiszowski.

Bytomski.pl: Grzegorz Tobiszowski: sprostać wyzwaniom

22.12.2020

O przyszłości polskiej gospodarki, wyzwaniach stojących przed Unią Europejską, ale i przed woj. śląskim rozmawiamy z jednym z najaktywniejszych polityków tego regionu, byłym wiceminister energii w latach 2015-2019, a obecnie Posłem do Parlamentu Europejskiego Grzegorzem Tobiszowskim, reprezentującym Grupę Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.

 

Rzeczpospolita: Zbyt szybkie zmiany grożą katastrofą

22.09.2020r

Trzeba pokazać górnikom racjonalną przyszłość – mówi Grzegorz Tobiszowski, europoseł, były wiceminister energii.

 

Interia: Globalny popyt na węgiel nie spada

02.01.2020 r.

Mimo zaostrzonej polityki klimatycznej globalny popyt na węgiel pozostanie stabilny do 2024 roku – szacuje Międzynarodowa Agencja Energetyczna. Wspierać go będzie Azja, a przede wszystkim Chiny, które odpowiadają za połowę światowego zużycia. Dalszy spadek popytu oczekiwany jest natomiast w USA i w Europie.

 

Radio Katowice: Sprawiedliwa transformacja energetyczna w Europie. Konferencja.

02.01.2020 r.

O znaczeniu sprawiedliwej transformacji energetycznej w Europie i jej roli dla województwa śląskiego mówił podczas konferencji europoseł Grzegorz Tobiszowski.

Jak dodał, w przyszłym tygodniu zostaną zaprezentowane szczegóły porozumienia dotyczącego Europejskiego Zielonego Ładu. Jego celem jest uczynienie z Europy do 2050 roku pierwszego kontynentu neutralnego pod względem klimatu.

 

WNP: Jeden górnik będzie kosztował nas ćwierć miliona złotych

2.01.2020 r.

Transformacja gospodarcza i energetyczna woj. śląskiego jest nieunikniona – znaczenie węgla i energetyki węglowej będzie malało. Będzie to jednak nas, Polaków, bardzo dużo kosztować. Z badań Magdaleny Wójcik z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie wynika, że przeciętny koszt zastąpienia jednego miejsca pracy w sektorze węglowym wynosi ok. 270 tys. zł.

 

Energetyka24: Tobiszowski: Śląsk może stać się kuźnią kadr dla sektora OZE

2.01.2020 r.

Górny Śląsk może stać się kuźnią kadr dla sektora odnawialnych źródeł energii – ocenił europoseł PiS Grzegorz Tobiszowski, postulując stworzenie w regionie centrum szkoleniowego w tej dziedzinie. Ma to być jeden z projektów, wpisujących się w program transformacji energetycznej Śląska.

 

WNP: będzie wsparcia UE dla polskich sieci energetycznych?

14.04.2020 r.

Komisja Europejska powinna uwzględnić sieci energetyczne polskich farm wiatrowych. Dziś jest ryzyko, że nie otrzymają wsparcia UE – przestrzegał podczas debaty w Parlamencie Europejskim eurodeputowany Grzegorz Tobiszowski.

 

WNP: CBAM wyrówna szanse gospodarki europejskiej w rywalizacji z innymi

09.03.2020 r.

Poseł do Parlamentu Europejskiego Grzegorz Tobiszowski, który w trakcie pełnienia funkcji wiceministra energii podnosił kwestię śladu węglowego, komentuje pomysł stworzenia mechanizmu obciążającego import do Unii Europejskiej kosztami emisji CO2, czyli tzw. CBAM.

 

Trybuna Górnicza: Tobiszowski: Proces transformacji powinien być głęboko przemyślany i rozłożony w czasie

24.09.2020 r.

Zmiana modelu funkcjonowania branży wydobywczej powinna opierać się na racjonalności, dialogu i poszanowaniu dla regionu, który określany jest przecież jako „przemysłowe serce Polski” – mówi w rozmowie z Górniczą europoseł PiS i b. wiceminister energii GRZEGORZ TOBISZOWSKI.

 

Analiza działań wpisanych w proces Europejskiego Zielonego Ładu i ich wpływ  na polski przemysł i energetykę to temat przewodni w wywiadzie Europosła Grzegorza Tobiszowskiego w ogólnopolskim dzienniku Rzeczpospolita.

 

Apel o granicę. Grzegorz Tobiszowski z listem do eurodeputowanych w wywiadzie dla TVP3

 

Granica czeska nadal zamknięta dla Ślązaków. Europoseł Grzegorz Tobiszowski interweniuje

 

Eurodeputowany Grzegorz Tobiszowski zwrócił się do wszystkich czeskich posłów w Parlamencie Europejskim z prośbą o interwencję w sprawie wciąż zamkniętej dla mieszkańców województwa śląskiego granicy polsko-czeskiej

 

Grzegorz Tobiszowski interweniuje u czeskich europosłów ws. otwarcia granicy dla Ślązaków

 

Koronawirus a polskie górnictwo – „Absurdem jest wydobywanie węgla bez pomysłu”

 

Grzegorz Tobiszowski: górnictwo jest i będzie kluczową dziedziną naszej gospodarki

 

Grzegorz Tobiszowski: Śląsk może stać się kuźnią kadr dla sektora OZE

 

Grzegorz Tobiszowski: górnicy do pracy w OZE

 

Transformacja energetyczna może oznaczać utratę 40 tys. miejsc pracy w sektorze węglowym – mówił w Katowicach były wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie