a

Aktualności

Kongres PV 2021.

W Warszawie trwa największe wydarzenie branży fotowoltaiczne organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Fotowoltaiki. Dziękuję za zaproszenie i możliwość otwarcia II edycji Kongresu PV.
Rynek fotowoltaiki w Polsce przechodzi przez boom rozwojowy.
✔️ W ostatnim pięcioleciu, na koniec 2020 roku, Polska znalazła się na pierwszym miejscu w Unii Europejskiej pod względem tempa wzrostu mocy w fotowoltaice, obliczonego na podstawie skumulowanego rocznego wskaźnika wzrostu – CAGR.
✔️W 2020 roku zbliżyliśmy się do pierwszej światowej 10-ki państw pod względem przyrostu mocy (aktualnie PL znajduje się na 13. miejsce).
✔️ Od 2 lat tempo wzrostu mocy jest niezwykle wysokie. Rok 2020 był najlepszym w historii rozwoju fotowoltaiki w Polsce. Moc zainstalowana w fotowoltaice na koniec 2020 roku wyniosła 3 936 MW, co oznacza wzrost o 2 463 MW rok do roku i przekłada się na 200% wzrost rok do roku.
✔️ Według Solar Power Europe, w 2020 roku Polska znalazła się na 4-tym miejscu pod względem przyrostu mocy zainstalowanej PV w Unii Europejskiej. Wyprzedziły nas tylko Niemcy, Holandia i Hiszpania. Największy wkład w przyrost nowych mocy mieli prosumenci indywidualni.
To pokazuje, że w przypadku energetyki wiatrowej, o której rozmawialiśmy w Serocku, jak i energetyki solarnej mamy do czynienia z nowymi gałęziami gospodarki.

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie