a

Aktualności

O Europejskim Zielonym Ładzie w kontekście bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju

Rozwój Pomorza Zachodniego w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu i Planu Odbudowy dla Europy były tematem konferencji zorganizowanej w miejscowości Długie w Zachodniopomorskiem w sobotę 24 lipca 2021 r przez europarlamentarzystów z grupy EKR, w której uczestniczył europoseł Grzegorz Tobiszowski.

Podczas swojego wystąpienia europoseł odniósł się do procesu Europejskiego Zielonego Ładu w kontekście bezpieczeństwa energetycznego naszego kraju.

– Cztery kraje – Chiny, Indie, Stany Zjednoczone i Japonia – odpowiadają w sumie za 76 proc. wytwarzania energii z węgla. Polska zajmuje dopiero trzynastą pozycję na globie pod względem wielkości produkcji energii elektrycznej z tego paliwa. Pamiętajmy, że klimat mamy jeden i nawet najbardziej restrykcyjne działania zmierzające do ochrony środowiska nie przyniosą poprawy, jeśli nie będzie światowej solidarności w tym zakresie. Nie możemy doprowadzić do sytuacji wyprowadzenia produkcji poza Europę. Niezwykle istotne jest bezpieczeństwo energetyczne i socjalne – powiedział na konferencji G. Tobiszowski.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: Piotr Naimski – Pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej, Marek Gróbarczyk – Wiceminister Infrastruktury, Tomasz Hinc – Prezes Zarządu Grupa Azoty, Ryszard Wasiłek – Wiceprezes Grupy PGE Polska Grupa Energetyczna, Zbigniew Bogucki – Wojewoda Zachodniopomorski, Andrzej Szelążek – Dyrektor Regionalnej Dyr. Lasów Państwowych w Szczecinie.

Konferencję prowadził europoseł Joachim Brudziński, który zaznaczył, że Plan Odbudowy dla Europy oraz Zielony Ład,  są dla Polski „ogromną szansą”.

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie