a

Aktualności

Europejski Tydzień Miast i Regionów

Dziś podczas wideokonferencji zorganizowanej w ramach Europejskiego Tygodnia Miast i Regionów debatowano na temat wspólnej walki z zanieczyszczeniem powietrza.

W wideokonferencji wzięli udział: europoseł Grzegorz Tobiszowski, marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski, marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl, delegaci Komisji Europejskiej, delegaci regionów z Włoch i Holandii.

– W trakcie wystąpienia podkreśliłem, że jedną z kluczowych kwestii odnoszących się do walki o czyste powietrze jest kompatybilność polityk europejskich, tak aby polityka klimatyczna (za którą w KE odpowiada Dyrekcja ds. działań w dziedzinie klimatu) była spójna z normami jakości powietrza (leżącymi w gestii Dyrekcji ds. środowiska). Powinniśmy też nie tyle zaostrzać cele klimatyczne i środowiskowe, co w pierwszej kolejności skupić się na budowaniu zdolności i wyposażaniu państw członkowskich w instrumenty (finansowe, technologiczne), które pozwolą im realizować już istniejące cele – powiedział europoseł Tobiszowski.

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie