a

Aktualności

Już 23 września!

Czysta energia z wiatraków, czy stabilna z węgla? Bardzo często uważa się, że energetyka węglowa i źródła odnawialne są wobec siebie konkurencją. Najwyższy czas zmienić to myślenie. Uczciwie spojrzeć na mocne i słabe strony tych źródeł i w efektywny sposób je wykorzystać Energia z wiatraków jest bezemisyjna, ale zależna od pogody. Energia z węgla zaś jest stabilna, ale wiąże się z emisją dwutlenku węgla. Razem te źródła niwelują swoje słabości.

Obecny kryzys obnażył słabość systemu energetycznego Unii Europejskiej. “W tym trudnym czasie, w obliczu niedoborów energii, musimy odrzucić irracjonalną, napędzaną jedynie ideologią dekarbonizację i zrozumieć, że niskoemisyjne, wysokosprawne bloki węglowe, nie stoją naprzeciw źródłom odnawialnym, ale mogą wspierać ich rozwój. Właśnie o tym rozmawiać będziemy podczas V. już edycji Konferencji Silesia 2030” – mówi europoseł Grzegorz Tobiszowski, gospodarz konferencji.

W ramach konferencji, która odbędzie się 23 września w Katowicach, zaprezentowany zostanie raport Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej dotyczący dotyczący możliwości wspólnego rozwoju energetyki węglowej i wiatrowej w polskim systemie energetycznym, ze szczególnym uwzględnieniem wysokoefektywnych bloków 200MW.    

Konferencję Patronatem Honorowym objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Serdecznie zapraszamy do udziału on-line wydarzeniu. Można się zarejestrować klikając tutaj. 

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie