a

Aktualności

Przed nami trzecia edycja konferencji o przyszłości regionu Silesia 2030

„Wyzwania woj. śląskiego w dobie europejskiej transformacji energetycznej” to nazwa kolejnej już konferencji Silesia 2030, która  odbędzie się 30.06.2021 r.  Rozpocznie ją panel dotyczący polskiego miksu energetycznego, węgla na świecie oraz bezemisyjnych technologii spalania węgla – nowoczesnych rozwiązań, które mogą ułatwić proces zmiany miksu energetycznego w państwach takich jak Polska, w których jest on oparty na tym właśnie paliwie.

– Poznamy też uwarunkowania polskiego systemu energetycznego w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu.  Wśród prelegentów znaleźli się praktycy, którzy zaprezentują amerykańską oraz norweską technologię do wychwytywania CO2 w produkcji energii z węgla. Następnie uczestnicy konferencji postarają się wskazać, które z odnawialnych źródeł energii takich jak słońce, wiatr czy wodór, najlepiej sprawdzi się w polskich warunkach. Poznamy m.in. specyfikę budowy farm fotowoltaicznych i wiatrowych, ale także temat zielonego wodoru za sprawą gościa specjalnego konferencji  Pani Lis Gammelgaard z NEL HYDROGEN w Dani, który to kraj jest światowym liderem w technologiach wodorowych – mówi europoseł Grzegorz Tobiszowski, który był pomysłodawcą oraz gospodarzem dwóch poprzednich edycji konferencji Silesia 2030, oraz kolejnej, która przed nami.

Trzeci blok tematyczny będzie z kolei poświęcony kosztom społecznym przemian.  Jego uczestnicy postarają się odpowiedzieć na pytanie: jak uniknąć powtórki z Wałbrzycha? Czyli co zrobić, by zniwelować negatywne skutki przemian związanych z transformacją sektora energetycznego. W trosce o bezpieczeństwo uczestników konferencja będzie transmitowana online.

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie