a

Aktualności

Konferencja PSEW 2022

Grzegorz Tobiszowski wziął udział w odbywającej się w Serocku Konferencji Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej. To największe w Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie branżowe poświęcone energetyce wiatrowej.

Europoseł Tobiszowski uczestniczył w panelu dyskusyjnym poświęconym transformacji energetycznej. Argumentował, że tempo transformacji musi być dostosowane do możliwości. Wskazał, że promowane przez Komisję Europejską rozwiązania związane z systemem energetycznym nie sprawdziły się, czego efektem jest kryzys energetyczny, który rozpoczął się już w zeszłym roku, a agresja Rosji na Ukrainę jeszcze go spotęgowała. Grzegorz Tobiszowski podkreślał, że potrzebna jest pogłębiona diagnoza przyczyn kryzysu i wyciągnięcie wniosków, a nie ślepe podążanie wcześniej wytyczoną drogą transformacji, która doprowadziła do sytuacji, w której system energetyczny nie zapewnia mieszkańcom wspólnoty bezpieczeństwa. Przestrzegł też, by uniezależniając się od rosyjskich surowców nie wpaść w pułapkę uzależnienia się od monopolu chińskiego na surowce wykorzystywane w nowoczesnych technologiach.

 

Konferencja PSEW 2022 poświęcona była odnawialnym źródłom energii oraz rozwojowi rynku energii w aspekcie wdrażania i eksploatacji technologii OZE w Polsce. Wśród kluczowych tematów tegorocznej konferencji znalazły się: nieuniknione zmiany klimatu i rola energetyki wiatrowej w procesie transformacji energetycznej naszego kraju i Europy, wykorzystanie energii odnawialnej do produkcji zielonego wodoru na dużą skalę czy kwestie przyłączenia do sieci i perspektywy biznesowe inwestycji w cPAA.

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie