a

Aktualności

Chcą wspólnie wypracować wizję nowoczesnego Śląska

25 listopada 2019 r. w Katowicach zorganizowana została konferencja Silesia 2030. Podczas dwóch paneli zaproszeni goście dyskutowali na temat przyszłości branży energetycznej oraz Programu dla Śląska w kontekście wyzwań, które stoją przed naszym regionem. Gospodarzem wydarzenia był Grzegorz Tobiszowski, poseł do Parlamentu Europejskiego.

Chciałbym, aby Silesia 2030 była początkiem dyskusji, którą będziemy prowadzić w kolejnych miesiącach, by wspólnie wypracować wizję nowoczesnego Śląska – mówił Tobiszowski. – Jesteśmy w historycznym momencie. Dzisiaj na rynek pracy wchodzą młodzi ludzie urodzeni po 1989 roku. Oni w przeciwieństwie do naszego pokolenia mogą bez obciążeń budować przyszłość swoją i Śląska w zjednoczonej Europiedodał.

Inaugurując konferencję europoseł odniósł się do kilku punktów przedstawionych 6 listopada przez Ursulę von der Leyen, przewodniczącą Komisji Europejskiej. Chodzi m.in. o to, że Unia Europejska ma stać się pierwszą wspólnotą państw neutralną dla klimatu, ale też ograniczenie do 2030 roku emisji dwutlenku węgla do 50, a nawet 55 proc. czy stworzenie Zielonego Ładu dla Europy – pierwszego na świecie prawa klimatycznego.

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie