a

Aktualności

Na konferencji o rozwoju regionu

W poniedziałek, 25 listopada 2019 r., w Bibliotece Śląskiej przy Placu Europy 1 w Katowicach odbędzie się konferencja Silesia 2030. Uczestnicy będą dyskutować na temat strategii rozwoju naszego regionu.

Śląsk to przemysłowe serce Polski, które od zawsze nadawało ton rozwojowi gospodarczemu kraju. Rany, które zadała naszemu regionowi restrukturyzacja przemysłu ciężkiego są już dzisiaj zaleczone, a region na nowo odbudowuje swój potencjał przemysłowy i gospodarczy – mówi Grzegorz Tobiszowski, poseł do Parlamentu Europejskiego i inicjator konferencji. – Przemiany, które spotkały nasz region 20-30 lat temu pozwoliły by dziś gospodarka Śląska była nowoczesna, innowacyjna i by pozwalała patrzeć na przyszłość regionu z optymizmem. Silesia 2030 to nie tylko nazwa dzisiejszej konferencji, ale wyzwanie dla nas wszystkich tutaj zebranych, by wspólnie rozmawiać, tworzyć i realizować spójną strategię rozwoju dla naszej małej ojczyzny. Program dla Śląska pokazał, że warto stawiać na kompleksowe i przekrojowe programy rozwojowe. Tylko w ten sposób zadbamy o odpowiedni poziom jakości życia i siłę gospodarczą Śląska dodaje.

Gospodarzem spotkania jest Grzegorz Tobiszowski, a moderatorem Dawid Wowra. Natomiast wśród prelegentów pierwszego panelu zobaczymy: Janusza Gajowieckiego, Agnieszkę Kozłowską-Korbicz, Tomasza Zjawionego oraz Krystiana Ortyla. Z kolei w drugim panelu dyskutować będą: Marek Wesoły, Rafał Kolano, Grzegorz Matusiak i Robert Marzec.

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie