a

Aktualności

Co to jest SILESIA 2030?

SILESIA 2030 to cykl debat poświęconych woj. śląskiemu, które rozpoczęto pod koniec 2019 r. Ich celem jest wsparcie procesu budowy nowoczesnego regionu – uznawanego za gospodarcze i przemysłowe serce Polski. Nie da się tworzyć jego przyszłości w oderwaniu od założeń Europejskiego Zielonego Ładu, który wyznacza drogę ku neutralności klimatycznej naszego kontynentu.

Wyzwania związane z ochroną klimatu to jedne z najważniejszych wyzwań stojących przed Unia Europejską i światem. Dla wszystkich jasne jest, że musimy troszczyć się i skutecznie działać na rzecz klimatu. Ale w tym działaniu nie możemy zapominać o bezpieczeństwie energetycznym, które jest fundamentem każdego państwa. Bezpieczeństwie rozumianym jako prawo dostępu do energii w każdym czasie, energii dającej możliwości rozwoju gospodarczego. Jej rola jest bezcenna i ma szczególne znaczenie dla interesu narodowego.

I to właśnie temu procesowi zmian zachodzących w woj. śląskim, paliwom tradycyjnym i ich roli w miksie energetycznym, nowym technologiom, kwestiom gospodarczym i społecznym będą poświęcone kolejne odsłony Konferencji SILESIA 2030.

Szybki kontakt

Piotra Niedurnego 69,
41-709 Ruda Śląsk

Obserwuj mnie